Корисно знати

Сонячна електростанція, яка підійде кожкому …

солнечная электростанция - сонячна електростанція

Хотіли б знизити витрати на електроенергію чи опалення, або шукаєте вигідну інвестицію?

Тоді Вам у відновлювальну енергетику.

У цій статті ми спробуємо розкрити аргументи «ЗА» встановлення сонячних електростанцій (надалі СЕС/сонячна електростанція) для приватних домогосподарств та механізм функціонування СЕС під «зелений тариф».

            Законодавча база України, що прийнята за останнє десятиліття, дозволила активно зростати відновлювальним джерелам енергії (надалі ВДЕ), зокрема сонячній енергетиці. Це відбулось в результаті запровадження державної програми стимуляції розвитку розподіленої генерації з ВДЕ через механізм викупу електроенергії по стимулюючим «зеленим» тарифам. Такі тарифи законодавчо закріплені до 2030 року.

Як працює сонячна електростанція під «зелений» тариф?

Встановлене обладнання (панелі та інвертор) генерують змінний електричний струм у будинкову мережу. Цю електроенергію в першу чергу споживає навантаження будинку, а надлишок енергії перетікає в загальну електричну мережу. Для контролю перетікання та споживання електроенергії будинком застосовується спеціальний реверсний лічильник з функцією автоматичної передачі даних. Таким чином, щодня, у вашого будинку буде певний баланс споживання та генерації електроенергії. Розрахунковим періодом є календарний місяць. Якщо в результаті роботи такої СЕС та споживання будинком електроенергії, більшою буде генерація, то власник отримає виплати за різницю між генерацією та споживанням по «зеленому» тарифу за кожну кВт*год. Якщо ж споживання буде більшим за генерацію, то вам прийдеться сплатити по вищевказаній різниці за звичайним тарифом на електроенергію для населення.

Чому це вигідно, як інвестиція?

  • Вкладення в свою домашню СЕС повертаються за 3,5-4 роки* (дані наведені для СЕС потужністю 30 кВт та з нульовим власним споживанням).
  • Домашня СЕС не потребує додаткових витрат, оренди чи зарплати для персоналу.
  • Обладнання має великий гарантійний та експлуатаційний ресурс роботи (20-25 р.)
  • Легально отримувані доходи на банківську карту

«А якщо просто для економії електроенергії?» – часто питають нас клієнти…

У цьому випадку ми також пропонуємо СЕС під «зелений тариф».

Ось наші аргументи:

  • Протягом доби наше домогосподарство споживає електроенергію нерівномірно (мал.1), проте генерація в сонячний день буде по прогнозованій кривій (мал.2). У результаті накладання графіку споживання та генерації (мал.3) ми отримаємо періоди, коли споживання низьке, а генерація висока. Оскільки генерувати в мережу без спеціальної угоди ми не маємо права, то інвертор повинен відключити надлишкову генерацію, а це призводить до неповного використання обладнання. Натомість, угода про викуп згенерованої понад споживання електроенергії з Обленерго дозволить використати мережу, як акумулятор, віддавши їй надлишок вдень і забравши звідти в період, коли генерації буде недостатньо.Сонячна електростанція, яка підійде кожкому … СОЛЕНСІ Сонячна електростанція, яка підійде кожкому … СОЛЕНСІ
  • Протягом року генерація СЕС є нерівномірною (весна-літо дає близько 70% від річного значення), тому є можливість накопичити кошти в період коли генерація вища і потратити їх, коли навпаки вона менша (наприклад на опалення взимку). Виходячи з механізму функціонування СЕС під «зелений» тариф, чим вищою буде потужність СЕС, тим більшу кількість енергії можна продати, щоб оплатити інші комунальні витрати.

Чи можна використати акумулятори замість «зеленого» тарифу?

Поки що ні, адже вартість електроенергії з АКБ (якщо врахувати їх ресурс роботи та вартість) в кілька разів вища навіть за «зелений» тариф. Проте акумулятори можуть бути інтегровані в систему для резервного живлення. Але прогрес не стоїть на місці, тому очікуємо з нетерпінням нових рішень.

Готові до впровадження ВДЕ, чи залишились запитання?

 

 

 

 

Опубліковано в: 28.06.2021 о 12:03

 

Назад до списку

Запитання - відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.