Корисно знати

Гібридні сонячні електростанції

гібридні - гибридные

Гібридна СЕС є ідеальним рішенням для електропостачання приватного будинку. Така електростанція стане чудовим виходом для районів, де часто відбуваються аварійні відключення. Гібридні СЕС забезпечать незалежність від централізованої системи та дозволить заощадити.

Переваги власної гібридної електростанції

Які плюси дає споживачеві установка сонячної станції:

  • Власне виробництво екологічно чистої енергії;
  • Можливість заощаджувати на комунальних послугах до 80%;
  • Функціонування в автоматичному режимі, що особливо важливо для заміських будинків, не підключених до централізованої електромережі;
  • Робота СЕС по принципу ДБЖ – система живитиме енергією будинок при відключенні електроенергії;
  • Можливість заробляти при продажі енергії, підключивши «зелений» тариф.

Якщо в системі передбачаються літієві акумулятори, весною та літом можна взагалі відмовитися від централізованого електропостачання. Однак для встановлення СЕС потрібно передбачати місце, де розміщуватимуться фотоелектричні панелі.

Електростанції можуть відрізнятися відповідно до цілей застосування. Якщо будинок не підключений до централізованої електромережі, є сенс встановлення автономної системи з батареями. Мережева СЕС – оптимальний варіант для ситуацій, коли є стабільна зовнішня мережа, але ціни на електроенергію достатньо високі. У разі система забезпечує економію. В будинках, підключених до нестабільної зовнішньої мережі, додатково встановлюються джерела безперебійного живлення. Щодо гібридних СЕС, то вони спроектовані таким чином, щоб вирішити одразу всі ці проблеми.

При відсутності зовнішній мережі сонячна станція збирає енергію від фотоелектричних панелей та накопичує її в батареях. Витрата електрики відбувається у міру використання побутової техніки. При наявності централізованої електромережі гібридна СЕС буде брати з неї ресурси, якщо прибори споживають дуже багато електроенергії. При аварійному відключенні зовнішньої мережі станція працює як ДБЖ, живлячі основні споживачі. Але коли заряд у батареях закінчиться, ваш будинок також залишиться без світла.

Єдиний недолік гібридної електростанції полягає в тому, що її вартість дещо вища порівняно з традиційними ДБЖ або звичайними СЕС. Але й оснащеність такої системи є суттєвою. Гібридні інвертори коштують дорожче за автономні пристрої.

Конструктивні особливості

Люба гібридна електростанція складається з таких компонентів:

  1. Фотоелектричні панелі. Для клімату у нашій країні оптимальним рішенням будуть монокристалічні батареї. Напівкристалічні  модулі також показують непогані результати.
  2. Сполучні елементи та герметичні роз’єми. Призначені для підключення множини фотопанелей в одну систему.
  3. Дроти, за допомогою яких здійснюється з’єднання фотопанелей з інверторними пристроями
  4. Гібридний інвертор. Один з основних компонентів любої СЕС. Обладнання призначене для перетворення отриманої енергії в електрику з необхідною напругою та частотою. Можна придбати інвертор, оснащений МРРТ-блоком, який збирає потужність, перенаправляючи її на зарядку батарей.

АКБ використовується для накопичення енергії та автономного електропостачання побутових приладів. Ціни на акумулятори різняться залежно від типу – В гібридних СЕС можуть використовуватися літій-іонні, гелеві або тягові батареї.

У яких випадках гібридні СЕС обов’язкові?

В першу чергу, це нестабільна робота підведеної до будинку електромережі. Використання джерела безперебійного живлення дозволить вирішити проблему. Обладнання працює у режимі очікування аварійного відключення. Невелика доплата дозволить вам використовувати ДБЖ для отримання сонячної енергії та економії на комунальних платіжках.

Гібридна СЕС – найбільш прийнятний варіант, порівняно з іншими автономними системами. Ті ж паливні генератори загалом коштують досить дорого. Їх потрібно постійно заправляти та обслуговувати, міняти масло та фільтри. Можна використовувати генератори у комплексі з гібридними електростанціями.

Якщо декілька днів підряд на вулиці похмура погода, СЕС не може виробляти необхідний об’єм енергії. Домашні прилади споживають значно більше заряду, ніж гібридна мережева система. Недостатню енергію дає батарея. Якщо ж АКБ повністю розряджена, енергія для живлення побутового обладнання береться з централізованої мережі.

Зелений тариф

➤ХОЧУ ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ ЕКСПЕРТА➤➤➤Гібридні сонячні електростанції СОЛЕНСІ

 

 

Гібридні сонячні електростанції СОЛЕНСІ

 

Автор: Євгеній Драгула

 

 

 

Опубліковано в: 21.06.2021 о 12:16

Назад до списку

Запитання - відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.