МЕРЕЖЕВА СОНЯЧНА ЕЛЕКТРОСТАНЦІЯ: ВАРТІСТЬ, ПРИНЦИП РОБОТИ, ПЕРЕВАГИ ТА НЕДОЛІКИ

мережева сонячна електростанція

Вартість мережевої СЕС «під ключ» з монтажем сонячних батарей на даху:

  • Інвертор 1 ф. 5 кВт, сонячні фотомодулі сумарною потужністю 6,4 кВт – 183 000 * грн;
  • Інвертор 3 ф. 10 кВт, сонячні фотомодулі сумарною потужністю 12 кВт – 330 000 * грн;

* Вартість розрахована по курсу 41 грн/USD

мережева сонячна електростанція

Принцип роботи сонячної електростанції з мережевим інвертором та експортом електроенергії в загальну мережу в різні періоди часу та сценарії споживання і генерації:

Коли генерація більша за споживання.

Генерація електричної енергії від сонячних панелей складає близько 5 кВт, пройшовши перетворення в інверторі з постійного струму в змінний таж сама енергія потрапляє в розподільчий щит будинку де розділяється на внутрішніх споживачів, що в цей момент споживають близько 2 кВт, а інші 3 кВт віддаються на експорт в зовнішню електромережу. При цьому, оскільки розділення енергії відбувається до системи обліку, то лічильник не зможе облікувати енергію, що пішла на внутрішні навантаження, але порахує електричну енергію, що експортована в мережу.

Коли споживання більше за генерацію.

Генерація електричної енергії від сонячних панелей складає близько 1 кВт, пройшовши перетворення в інверторі з постійного струму в змінний таж сама енергія потрапляє в розподільчий щит будинку, де подається на внутрішніх споживачів, що в цей момент споживають близько 3 кВт. При цьому додаткові 2 кВт потужності споживаються із зовнішньої електромережі. Важливо! Лічильник обліковує тільки енергію, яка пішла на внутрішні навантаження об’єкту, що імпортована з мережі.

Коли електрична енергія у зовнішній мережі відсутня.

Оскільки мережевий інвертор генерує тільки при наявності опорної зовнішньої електромережі, то при її зникненні він припинить генерацію. Резервне електроживлення навантаження при такій СЕС можливе тільки при встановленні додаткового обладнання.

photo_мережева сонячна електростанція

Переваги встановлення мережевої СЕС:

  • Найдешевший тип СЕС;
  • Дає можливість максимальної економії електроенергії від сонячної генерації;
  • Підключається по програмі «Зелений тариф»;
  • Вся електрична енергія, яка може бути згенерована в мережевому режимі від сонячних панелей буде спожита одразу, або зарахована на баланс споживача-виробника при експорті в мережу;
  • Протягом календарного місяця, енергія яка буде споживатися з мережі (понад потужності генерації, чи вночі) буде списуватися з балансу, який формується згенерованою енергією. Оплата буде здійснюватися за різницю між експортом та імпортом електроенергії;
  • Потужність інвертора не прив’язана до потужності навантаження на об’єкті, а тільки потужністю панелей, що можуть бути до нього підключені. Тобто, при споживанні навіть 20 кВт в пік, ви можете встановити мережевий інвертор потужністю 10 кВт.

Недоліки встановлення мережевої СЕС:

  • Відсутня генерація енергії інвертором при зникненні електричної енергії в загальній мережі;
  • При підключенні до програми стимулювання генерації з ВДЕ «Зелений тариф» необхідне погодження з Обленерго та укладання додаткової угоди з енергопостачальною компанією.