Сонячна електростанція під «зелений тариф» (ЗТ) – це не тільки ефективний спосіб заощаджувати на комунальних платежах за електроенергію, а і повноцінний прибутковий бізнес.

Суть електростанції під ЗТ полягає у генерації електроенергії з відновлюваних джерел (енергія води, сонця, вітру), використання цієї енергії для власних потреб, та продаж невикористаного залишку у загальну електромережу по спеціальному тарифу.

Для сонячних електростанцій приватних домогосподарств запущених в дію в 2021 році «зелений тариф» становить:

Сонячні електростанції - Зелений тариф - Соленсі

Законодавство України гарантує його виплату до 2030 року.

ЗАКОНОДАВЧА БАЗА УКРАЇНИ ЩО ДО «ЗЕЛЕНОГО ТАРИФУ» ДЛЯ ДОМАШНІХ ЕЛЕКТРОСТАНЦІЙ:

Зелёный тариф - Соленси

Перед встановленням сонячної електростанції слід переконатися, що домогосподарство відповідає встановленим вимогам. А саме:

 • Місце встановлення СЕС обов’язково містить житловий будинок зданий в експлуатацію і внесений в реєстр нерухомого майна (встановлення на земельній ділянці без споруди, що не внесена в реєстр не допускається);
 • Наявний діючий договір на електропостачання не тимчасового характеру. Потужність встановлюваної станції не повинна перевищувати підведену до домогосподарства потужність підключення по технічних умовах (ТУ) та договору з Обленерго. Якщо по договору потужність менша, то необхідно подати відповідну заяву в Обленерго на підвищення підведеної потужності.

➤ХОЧУ ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ ЕКСПЕРТА➤➤➤

Фото_Зелений тариф_деталі_Соленсі

Порядок встановлення СЕС та оформлення договору про продаж надлишків електроенергії по “Зеленому Тарифу” виглядає наступним чином:

 1. Вибір місця встановлення сонячної електростанції та визначення її можливої потужності. Потужність залежить від площі даху чи прибудинкової ділянки, на якій можна розмістити СЕС. Варто пам’ятати, що максимально дозволена потужність СЕС під ЗТ для приватних домогосподарств становить 30 кВт (визначається потужністю інвертора).
 2. Перевірка документальної готовності домогосподарства до підписання угоди про ЗТ з Обленерго: 1) виділена потужність не менша за потужність інвертора, що планується встановити; 2) будинок чи споруда, що знаходиться на території домогосподарства здана в експлуатацію і внесена в реєстр.
 3. Безпосереднє встановлення СЕС (закупівля обладнання, монтажні та пуско-налагоджувальні роботи).
 4. Закупка та здача на повірку спеціального лічильника з модемом.
 5. Підготовка пакету документів на підключення «зеленого тарифу» та подача пакету в Обленерго.
  Такий перелік документів включає:
 • Заяву-повідомлення на підключення Зеленого Тарифу (оформляється за встановленим зразком);
 • Схему підключення генеруючої установки з використанням мережевого інвертора;
 • Копію паспорту заявника;
 • Копію ІПН заявника;
 • Копію Витягу з реєстру нерухомого майна про право власності на об’єкт;
 • Копію дійсного договору на електропостачання;
 • Довідку з банку про відкриття рахунку, на який перераховуватимуться кошти по Зеленому Тарифу;
 • Електронна пошта та номер телефону заявника;
 • Технічна документація про відповідність фотомодулів;
 • Сертифікат про відповідність інвертора;
 • Технічний паспорт на інвертор;
 • Технічна документація на контур заземлення (паспорт та протокол замірів).
 • Укладання договору купівлі-продажу електроенергії між власником сонячної електро станції (СЕС) та місцевим енергопостачальником.

➤ХОЧУ ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ ЕКСПЕРТА➤➤➤

Запитання - відповідь

 1. Микола :

  Доброго дня, хотіли би ставити станцію під зелений тариф та виникло питання, чи можна щоб кошти на карту отримувала дружина, якщо СЕС записана не на неї?

  1. Адміністратор :

   Доброго дня, Микола! Такий варіант можливий. Власник будинку та сонячної електростанції під зелений тариф, має надати нотаріально посвідчену довіреність з зазначенняч реквізитів отримувача коштів.

 2. Олександр :

  добрий день, цікавить таке питання : після підключення сонячної електростанції до зеленого тарифу, як швидко я зможу отримувати кошти з сонячної станції?

  1. Адміністратор :

   Доброго дня, Олександр! Заробляти кошти від сонячної енергії ви почнете одразу ж, після офіційного підключення сонячної станції, та відкриття рахунку в банку (картки на яку перераховуватимуться кошти). Виплати здійснюються щомісячно.

 3. Олександра :

  Доброго дня. У якому банку краще оформити виплати для “зеленого тарифу”?

  1. Адміністратор :

   Доброго дня, дякуємо за звернення. Ви можете оформити картку для виплат у будь-якому, зручному для Вас банку, вказавши свої реквізити в договорі.

 4. Антон :

  Вітаю, зацікавила мене сонячна електростанція під зелений тариф. Але цікаво скільки приблизно можно буде заробляти на рік з сонячної енергії?

  1. Адміністратор :

   Доброго дня, Антон!
   Встановивши сонячну електростанцію під зелений тариф потужністю 30 кВт, ви зможете заробляти приблизно до 5500 € на рік. Хотілось би підкреслити що наведена сума доходу приблизна. Різні фактори(сонячна інсоляція, кут нахилу, потужність, професійний підбір обладнання і т.д…) впливають на фінансовий дохід від мережевої сонячної станції. Пропонуємо переглянути статтю “Термін окупності СЕС” за посиланням https://solensy.com.ua/rentabelnost-proekta/ в якій розкриваються деталі.

 5. Ілля :

  Доброго дня. Ваша компанія зможе допомогти в оформленні всіх документів для зеленого тарифу?

  1. Адміністратор :

   Вітаю, Ілля! Обравши нашу компанію, ви отримаєте безкоштовно, повний юридичний супровід, допомогу в вирішенні всіх супутніх труднощів, консультації наших інженерів та чудовий настрій на фініші реалізації проекту “Мережева сонячна електростанція під зелений тариф”!

 6. Павло :

  Чи вигідно встановлювати не 30, а менше квт для будинку під зелений тариф?

  1. Адміністратор :

   Доброго дня, Павло! Сонячна інсоляція безкоштовна. Згенерована електроенергія також умовно безкоштовна. Ви витрачаєте кошти на обладнання яке постачає вам безкоштовну електроенергію на протяязі 25 років. Щоб зрозуміти на скільки 30 кВт сонячна станція вигідніша за 10-20-25 кВт станції потрібно рахувати. Візьмемо для прикладу 10 кВт станцію. 10 кВт панелей за рік Вам згенерують 11 000 кВт год… Електроенергії, а 30 кВт в тричі більше. Вигідно чи не вигідно отримати безкоштовно 11 000 кВт год… в рік, і до прикладу половину з них продати державі за “зеленим” тарифом по 0.16 євро за 1кВт? Відповідь очевидна. Замовляйте консультацію наших спеціалістів і ми допоможемо Вам вирахувати необхідну потужність.

 7. Йосип :

  Який тип сонячної електростанції найкращий під “зелений тариф”?

  1. Адміністратор :

   Доброго дня, Йосип! Якщо в вашій місцевості відсутні часті збої в загальній системі електропостачання, тоді найкраще в цьому випадку підійде мережева сонячна електростанція. В випадку коли відбуваються значні збої в штатній електромережі краще буде змонтувати гібридну сонячну електростанцію.

 8. Світлана :

  Як правильно визначити оптимальну потужність сонячної електростанції?

  1. Адміністратор :

   Доброго дня, Світлана! Потужність сонячної станції залежить від ваших енергопотреб та підбирається індивідуально. Телефонуйте, обговоримо деталі.

 9. Сергій :

  Сонячна електростанція для електрифікації та опалення приватного будинку, наскільки це реально?

  1. Адміністратор :

   Доброго дня, Сергій! Повноцінного обігріву будинку не буде, зважаючи на недостатню сонячну інсоляцію взимку. Проте варто розглядати сонячні електростанції для обігріву будинку як додаткове джерело енергопостачання, що частково компенсує витрати. Згенерована електроенергія в літку під час пікового навантаження е надмірною, надлишок електроенергії наші клієнти продають державі за “Зеленим тарифом”. Таким чином, кошти отримані влітку ідуть на оплату енергоносіїв зимою. Дана схема роботи мережевої електростанції потужністю 30кВт за “Зеленим тарифом” дає змогу не тільки перекрити витрати на енергоносії(електроенергія, газ, дизель, дрова) але і заробляти 5-6 тис. доларів на рік.

 10. Рома :

  Яка площа необхідна для встановлення сонячної електростанції?

  1. Адміністратор :

   Доброго дня, Роман! Сонячна електростанція під “Зелений” тариф може встановлюватись на різних поверхнях та конструкціях, переважна більшість сонячних панелей монтується на вільних земельних ділянках, або на дахах. Якщо йдеться про кількість необхідної площі, тут все залежить від потужності сонячної електростанції. В середньому 1кВт потужності це 5-6 м.кв дзеркала панелей. Тобто, площа поверхні сонячних фото модулів 30 кВт мережевої сонячної електростанції під “Зелений” тариф складатиме 150-180 м.кв..

 11. Ірина :

  Як зекономити на електроенергії?

  1. Адміністратор :

   Доброго дня, Ірина! Генерація власної електроенергії – кращий спосіб зменшити витрати на електроенергію з загальної мережі. Сонячна інсоляція – безкоштовне, безмежне джерело енергії. Сонячна електростанція – система перетворення сонячної енергії в електричну енергію. Це якщо коротко) В статті ” 4 кроки ” ви дізнаєтесь про те, що потрібно зробити, щоб суттєво зменшити витрати на комунальні платежі. Переходьте за посиланням https://solensy.com.ua/4-kroky/

 12. Олексій :

  Як правильно оформити зелений тариф, що робити, і з чого почати?

  1. Адміністратор :

   Доброго дня, Олексій! На цій сторінці ми вже описували деталі оформлення “зеленого” тарифу. Якщо Вам важко розібратись в наданій інформації, завітайте до нас в офіс надамо вам безкоштовну консультацію. Юридичний супровід – безкоштовна опція для наших клієнтів.

 13. Томаш :

  Я викортстовую в середньому 600кВт взимку, та 300кВт влітку, чи буде мені вигідне встановлення сонячної еоектростанції під зелений тариф?

  1. Адміністратор :

   Доброго дня, Томаш! Сонце – безкоштовне, довічне джерело електроенергії ! Зелений тариф 0.16 євро за 1 кВт. Співвідношення цих факторів говорить само за себе. Томаш – ВИГІДНО))

 14. Інна :

  Панелі і інвертор якого виробника краще обрати?

  1. Адміністратор :

   Доброго дня, Інна! Весь асортимент продукції на нашому складі від виробників лідерів ринку, які себе чудово зарекомендували співвідношенням якості та ціни. Продукція перевірена часом. Завітайте або зателефонуйте до нас, наші спеціалісти безкоштовно проконсультують Вас, допоможуть підібрати обладнання саме для ваших потреб.

 15. Жанна :

  В якій валюті нвраховуюттся кошти від “зеленого тарифу?

  1. Адміністратор :

   Доброго дня, Жанна! Виплати проходять в гривні, по курсу Нацбанка.

 16. Євген :

  Хто є безпосереднім платником  доходу за вироблену  електроенергію по «Зеленому тарифу»  з сонячної станції для власника?

  1. Адміністратор :

   Доброго дня, Євгеній! За електроенергію по “Зеленому” тарифу виплати здійснює ДП “ГАРАНТОВАНИЙ ПОКУПЕЦЬ” ☛ https://www.gpee.com.ua/

 17. Іван :

  Я підприємець, хочу встановити електростанцію для дому під зелений тариф, чи вплине це на оподаткування?

  1. Адміністратор :

   Доброго дня, Іван! Податок з прибутку за електроенергію за “Зеленим тарифом” сплачується автоматично при нарахуванні коштів на ваш особовий рахунок. Дохід від електроенергії за “Зеленим тарифом” не впливає на вашу підприємницьку діяльність та оподаткування пов’язане з нею.

 18. Каріна :

  Для зеленого тарифу підійде будь-який вид сонячної електростанції?

  1. Адміністратор :

   Доброго дня, Каріна! Мережева та гібридна електростанції можуть бути підключені до “зеленого тарифу”.

 19. Лілія :

  Якщо несприятливі погодні умови, опади (наприклад дощі). Це не завадить енергоживленню?

  1. Адміністратор :

   Доброго дня, Лілія! За умови несприятливих погодних умов генерація електроенергії сонячною електростанцією зменшується. Але це зовсім не впливає на роботу системи в цілому, адже всі ці фактори передбачувані та враховані інженерами. Нестачу генерованої СЕС енергії заміщає енергія з загальної електромережі чи накопичена в АКБ.

 20. Маріанна :

  Скажіть, чи всі типи панелей оснащені близкавкозахистом?

  1. Адміністратор :

   Доброго дня, Маріанна! Блискавкозахист це один із компонентів системи енергозабезпечення “сонячна електростанція”. Сонячні панелі також входять до комплекту системи “сонячна електростанція”. Тобто, рішення монтажу інструмента безпеки “блискавкозахист” приймається Вами та монтажною компанією, так само як і вибір виробника сонячних панелей.

 21. Антоніна :

  Яким має бути мінімальний бюджет для встановлення сонячної електростанції ?

  1. Адміністратор :

   Доброго дня, Антоніна! На формування бюджету впливає декілька факторів:
   – тип сонячної електростанції( автономна, гібридна, мережева СЕС)
   – потужність кВт сонячної електростанції
   – призначення СЕС
   – тип монтажу (конструктивні рішення наземна чи дахова СЕС)
   Надайте відповіді на ці запитання і ми підготуємо для Вас комерційну пропозицію з зазначенням цін та компонентів.

 22. Роман :

  Чи потрібна доплата за підключення зеленого тарифу?

  1. Адміністратор :

   Доброго дня, Роман! Ви платите за збільшення потужності, якщо таке потрібно, за підключення СЕС, за лічильник, за обладнання для СЕС, за монтажні роботи.

 23. Олена :

  Яка потужність в середньому необхідна щоб покрити і власні витрати, і отримати прибуток від зеленого тарифу? Норма споживання складає приблизно 500кВт на місяць.

  1. Адміністратор :

   Доброго дня, Олена! Рекомендуємо Вам, використати максимально дозволену потужність СЕС для зеленого тарифу 30 кВт.

 24. Вітаю! Маємо замовлення на розрахунок вартості будівництва будинка з дерева. Замовник інвестує кошти та планує збудувати будинок для встановлення сонячної електростанції. З його слів -” це має бути маленький будинок”. Уточніть будь ласка яким критеріям повинен відповідати будинок щоб в подальшому при монтажі та запуску в експлуатацію сонячної електростанції не виникало труднощів та перешкод. Дякую.

  1. Адміністратор :

   Доброго дня, Петро! З юридичної точки зору, для запуску в експлуатацію СЕС під “зелений” тариф потрібен витяг з реєстру про нерухоме майно. Іншими словами будинок повинен бути введений в експлуатацію. З фізичної точки зору, потрібно врахувати те що 1 кВт потужності СЕС це 5 м2 площі сонячних фото модулів. Тобто потрібно врахувати при плануванні майбутнє місце розташування сонячної електростанції.

 25. Валерія :

  Який порядок розрахунків та обліку згенерованої сонячної енергії ?

  1. Адміністратор :

   Доброго дня, Валерія! Облік здійснюється двохнаправленним багатотарифним лічильником. Кошти за надлишкову, направлену до загальної електромережі електроенергію поступають щомісяця на Ваш рахунок.

 26. Костя :

  Чи зменшується енергоефективність сонячної електростанції за роки?

  1. Адміністратор :

   Доброго дня, Костя! Сонячні панелі як і всі інші фізичні предмети мають терміни ефективної експлуатації. За посиланням, як приклад, Ви зможете переглянути графік лінійної ефективності панелей компанії Risen. В інших виробників він приблизно однаковий:
   https://drive.google.com/file/d/1ao8QSZMDFVbMloT_991rJoT5Mf2sX0un/view?usp=sharing

 27. Віталій :

  Який захист сонячних панелей від механічного навантаження . Чи можуть бути пошкоджені панелі під час стихійних погодніх навантажень (наприклад град влітку, товщина снігу або налипання льоду взимку) ? чи є якесь страхування від таких пошкоджень ?

  1. solensy :

   Дякуємо за цікаве запитання. Сонячні фотомодулі добре витримують розподілене по поверхні навантаження, наприклад снігове. Стандартом у галузі серед виробників панелей є допустимий тиск на фронтальну поверхню 5400 Па. Однак, величина навантаження все ж залежить від способу та місць закріплення панелей, про що виробник вказує в інструкції з монтажу конкретного виду фотомодулів.
   Стійкість до граду також регламентована відповідними галузевими стандартами і тестується льодяною кулькою діаметром 25 мм, що випускається із швидкістю, яка поступово зростає до 23 м/с для таких пострілів. Тривалість тесту 30 хв.
   Страхування можливе тільки страховими компаніями в межах їх страхових продуктів.

 28. Леонід :

  Чи потрібно встановлювати акумулятори для зеленого тарифу?

  1. solensy :

   Дякуємо за запитання. При інсталяції сонячної електростанції під зелений тариф використовується інвертор з можливістю генерації електричної енергії, що точно копіює мережеву енергію (по частоті). Тому такі інвертори називають мережеві. Підключення акумуляторів для їх роботи не потрібне, а більшість з них навіть не мають такої можливості. Якщо є потреба в резервуванні, то необхідно вибирати гібридні інвертори, що можуть працювати, як мережеві та мають функцію роботи з АКБ.

 29. Станіслав :

  Що слід спочатку робити: оформляти документи або монтувати електростанцію?

  1. solensy :

   Дякуємо за запитання. Для підключення СЕС по зеленому тарифу зі сторони Обленерго необхідно виконати дві важливі умови: 1) на території приватного домогосподарства має бути введений в експлуатацію та внесений в Реєстр нерухомого майна житловий будинок, 2) підведена потужність по договору постачання ел.енергії з ОСР має бути не меншою ніж потужність встановлюваних інверторів для генерації. Оскільки час на встановлення СЕС складає від 5 до 20 днів, а час на виконання цих двох пунктів може скласти до кількох місяців, то варто спочатку запустити виготовлення документів. Зазвичай ми починаємо монтаж СЕС після оплати Замовником рахунків від Обленерго на підвищення потужності (цей процес може тривати до 60 днів).

 30. Каріна :

  Які документи треба надати для офіційного оформлення?

  1. solensy :

   Дякуємо за запитання. Перелік документів для укладання договору на зелений тариф:
   – копії паспорту та ІПН заявника (власника будинку чи особи уповноваженої за дорученням)
   – копія Витягу з реєстру на житловий будинок де встановлена СЕС
   – копія Договору на постачання ел.енергії та копія паспорту точки приєднання потужності
   – довідка з банку про відкриття рахунку для зарахування виплат по зеленому тарифу
   – копії сертифікаті вта паспортів встановленого обладнання СЕС
   – заяви та анкети встановленого зразка

 31. Антон :

  Чи можна збільшити потужність сонячної електростанції маючи зелений тариф?

  1. solensy :

   Дякуємо за запитання. Так, збільшити потужність СЕС можна включно до 30 кВт сумарної потужності інверторів, а відповідно і панелей. Алгоритм такого збільшення залежить від вже встановленого обладнання та дати укладання договору на зелений тариф. Якщо потрібна така послуга, звертайтесь до наших менеджерів по телефону або замовте форму зворотнього зв’язку у нас на сайті.

 32. Дмитро :

  Будь який тип сонячної електростанції підходить під зелений тариф?

  1. solensy :

   Дякуємо за запитання. Для роботи СЕС по зеленому тарифу підходить інвертор, що вміє генерувати електроенергію в мережу. Такі інвертори називають мережевими, а режим роботи – “ON GRID”

 33. Святослав :

  Ціна кВт год. по зеленому тарифу залишається 0,16 євро?

  1. solensy :

   Дякуємо за запитання. Так, ціна не змінилась. Однак, виплати на період військового стану(ВС) розділені на дві складові: 1) по 1,68 грн/кВт-год протягом вказаного часу і до закінчення ВС, 2) решта, що залишилась від різниці між ЗТ та 1,68 буде виплачена після закінчення ВС протягом певного періоду. Така система оплати введена для уникнення блокування виплат через дефіцит коштів.

 34. сергій :

  Чи доцільно станом на сьогодні монтувати та запускати СЕС?( технічні документи в РЕМ погоджені та оплачені)

  1. solensy :

   Дякуємо за звернення. Рішення однозначно за вами. Наша компанія рекомендує своїм клієнтам зробити підключення СЕС під зелений тариф, якщо у вас є можливість, адже вже через деякий час може бути запущена інша програма стимулювання ВДЕ “net billing” і нові підключення по програмі “зелений тариф” виконуватись не будуть. Якщо ви не готові вкладати всю суму в таку СЕС, то змонтуйте її з інвертором на повну потужність, а панелей встановіть десь 10 кВт. Таку СЕС також приймуть в експлуатацію.

 35. Доброго дня,якщо я хочу встановити сонячну електростанцію потужністю на 100 – 150 квт,то які документи потрібно робити?

  1. solensy :

   Добрий день. Детальніше про документальний супровід ви зможете отримати інформацію, якщо відповісте на кілька уточнюючих запитань від наших менеджерів. Тож краще передзвоніть на наші робочі телефони або на емейл. Дякуємо за розуміння.

 36. Олег :

  Доброго дня! Тут в одній із ваших статей написано:

  Коли електрична енергія у зовнішній мережі відсутня.
  Оскільки мережевий інвертор генерує тільки при наявності опорної зовнішньої електромережі, то при її зникненні він припинить генерацію. Резервне електроживлення навантаження при такій СЕС можливе тільки при встановленні додаткового обладнання.

  Про яке саме додаткове обладнання йдеться?

  1. solensy :

   Добрий день. У залежності від того який саме мережевий інвертор встановлений (марка, модель і ін.) може бути підібраний контролер для роботи з ДВЗ генератором або іншим гібридним інвертором. Також деякі мережеві інвертори оснащені функцією підключення виходу на резервне живлення і їм для цього потрібен їх сумісний АВР. Однак для переключення споживачів на резервне живлення все ж краще використовувати гібридні інвертори, для яких такий сценарій є вбудованим у їх логіку роботи.

 37. Роман :

  Добрый день. Сколько стоит установке 30 кВт зелёный тариф под ключ?

  1. Ярмошик Олександр :

   Добрий день.

   В якій області знаходиться земельна ділянка?

   Для кращої комунікації пропоную телефонну розмову.
   Надішліть свій номер телефону і ми вам перетелефонуємо.

   З повагою

Запитання - відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.