ЗМІСТ
ДАХОВІ КРІПЛЕННЯ СОНЯЧНИХ ПАНЕЛЕЙ
Дахові системи кріплення є найпопулярнішими конструкціями кріплення сонячних панелей для домашніх СЕС та СЕС під власне споживання юридичними особами. Залежно від типу даху, можна виокремити кілька варіантів виконання таких систем кріплення:
- для скатних (похилих) дахів
- для плоских дахів
СИСТЕМА КРІПЛЕННЯ СОНЯЧНИХ БАТАРЕЙ НА СКАТНИЙ (ПОХИЛИЙ) ДАХ
Система кріплень фотомодулів на скатний дах підбирається під тип покриття даху та особливості панелей, що встановлюються. У залежності від типу покриття даху до складу таких конструкцій входять різні опорні елементи для направляючих профілів. Отже, комплекти кріплень для скатних дахів поділяють на:
кріплення на металочерепицю, профнастил чи ондулін
кріплення на натуральну черепицю
кріплення на бітумну черепицю
приклад системи кріплення на дах з керамічної черепиці
СИСТЕМА КРІПЛЕННЯ СОНЯЧНИХ ПАНЕЛЕЙ НА АЛЮМІНІЄВИЙ ТА ОЦИНКОВИЙ ПРОФІЛЬ
кріплення фотомодулів на оцинкований металопрофіль
кріплення фотомодулів на оцинкований металопрофіль
СИСТЕМА КРІПЛЕННЯ СОНЯЧНИХ БАТАРЕЙ НА ПЛОСКИЙ ДАХ
Розміщення сонячних панелей на плоскому даху можливе із анкеруванням конструкцій та без нього, але із застосуванням додаткових баластів.
Вибір таких конструкцій виконується на основі інформації про тип даху: твердий бетонний верх чи м'яка крівля з мембранним покриттям, яка висота парапетів та додаткових систем вентиляції і ін.
Кріплення сонячних батарей на плоский дах відбувається за допомогою конструкцій, які можуть бути виготовлені із алюмінієвих чи сталевих профілів та елементів. Для збільшення тривалості експлуатації та захисту від шкідливого впливу навколишнього середовища поверхню таких профілів покривають антикорозійним покриттям. Алюмінієві профілі та елементи піддають анодуванню, а сталеві деталі покривають шаром цинку.
Алюмінієвий анодований профіль дозволяє знизити вагу таких конструкцій та має тривалий термін експлуатації, хоча і має значно меншу міцність у порівнянні зі сталевим.
Системи кріплення на основі сталевих оцинкованих профілів та елементів мають теж достатньо переваг, оскільки є більш дешевою альтернативою алюмінієвим конструкціям. До того ж вага елементів конструкції складає всього до 10% від ваги панелей та баласту. Залежно від типу антикорозійного покриття, а точніше способу його нанесення, сталеві системи кріплення поділяють на гаряче-оцинковані та холоднодеформовані оцинковані.
Якщо маєте сумніви щодо вибору оптимальної системи кріплення, не соромтеся поставити запитання нашим експертам
БАЛАСТНА СИСТЕМА КРІПЛЕННЯ ФОТОМОДУЛІВ
Баластна система кріплення призначена для встановлення сонячних панелей в альбомній орієнтації на плоску покрівлю. Дозволяє розташувати фотоелектричні модулі на дахах промислових, комерційних та приватних будинків і забезпечує необхідний кут нахилу панелей для максимальної генерації. Вона призначена для фіксації сонячних батарей у потрібному положенні без порушення цілісності покрівельного матеріалу. Головні вимоги, що пред'являються до такої кріпильної системи, надійність і довговічність, що поєднуються з ефективною протидією можливому вітровому навантаженню. Баластна система ідеальна для дахів, покритих ПВХ мембраною, євроруберойдом та руберойдом.
БАЛАСТНА СИСТЕМА КРІПЛЕННЯ ФОТОМОДУЛІВ З ОРІЄНТАЦІЄЮ НА ПІВДЕНЬ
система кріплення на кронштейнах "південь"
система кріплення на алюмінієвому профілі "південь"
ГВИНТОВА(АНКЕРНА) СИСТЕМА КРІПЛЕННЯ СОНЯЧНИХ ФОТОМОДУЛІВ НА ДАХ
З’єднувально-монтажна система призначена перш за все для промислових споруд, дах яких оснащений проф-настилом,сендвіч панелями або має бетонну основу. В залежності від типу покриття покрівлі визначається тип кріплення відрізків профілю до покрівлі. Це може буди кріплення безпосередньо до проф-настилу за допомогою заклепок або покрівельних саморізів, або ж кріплення безпосередньо до каркасу, за допомогою спеціального гвинта-шурупа. Кінець такої шпильки з різьбленням по дереву, встановлюється в дерев'яну основу конструкції даху, або, у разі монтажу в бетонну основу, в попередньо встановлений дюбель відповідного діаметру. На частину шпильки з метричним різьбленням монтується алюмінієвий або оцинкований перфорований монтажний профіль, до яких кріпиться сонячний фото модуль.