Корисно знати

Обслуговування сонячної станції

обслуговування - обслуживание

Забезпечити якісну та тривалу роботу сонячної системи дозволить тільки правильне обслуговування. Своєчасне ТО гарантує високу продуктивність та мінімальні затрати на ремонтні роботи. СЕС характеризуються простотою догляду, але її продуктивність та окупність залежить в першу чергу від якості установки та подальшого обслуговування.

Причини несправностей СЕС

Експлуатаційні неполадки та негативний вплив довкілля найбільш небезпечні для сонячної електростанції. Вплив гризунів та птахів, перепади напруги призводять до займання та ураження струмом. В результаті можлива пожежа та  несправність обладнання. Навіть маленькі тріщини та інші пошкодження на поверхні панелей, поломки інверторів, перетворювачів, порушення контактів та зношування ізоляції – це все може зупинити роботу СЕС.

В категорію гарантійних випадків входять неполадки, які трапляються через виробника або постачальника обладнання. До таких несправностей відносяться внутрішні збої в роботі окремих компонентів або фотопанелей. Вони можуть бути як виробничим браком, так і з’явитись при перевозці або установці. Поломка навіть кількох кремнієвих осередків однієї батареї може значно знизити продуктивність усього обладнання. При такому дефекті єдиним виходом буде заміна проблемної фотопанелі.

Ще однією причиною збоїв у роботі СЕС можуть стати критичні помилки проекту. Мова йде о неправильно підібраних комплектуючих й деталей. Можливо, перерізи провідників не відповідають нормованим параметрам, роз’єми для підключення неякісні, як і заземлення. Або при проектуванні та будівництві не враховувалися критерії визначаючі ефективність функціонування СЕС.

До таких факторів відносяться:

 • Затіненість місцевості
 • Середня температура у регіоні
 • Географічне положення об’єкта
 • Орієнтація та ступінь нахилу панелей

Температура в регіоні в певну пору року може вплинути на продуктивність генерації енергії, зокрема влітку. Якщо сонячна станція встановлюється на криші, між самими модулями та покрівлею необхідно зберегти невеликий зазор. Завдяки цьому збережеться циркуляція повітря та вдасться зменшити температуру,  сповільнивши старіння панелей.

Сервісне обслуговування – особливості

Онлайн – моніторинг ефективності роботи СЕС включає в себе комплекс дій по зміні наступних параметрів:

 • Поточні характеристики, включаючи продуктивність, струм та напруга
 • Загальний об’єм згенерованої енергії
 • Об’єм  спожитої енергії на весь час експлуатації
 • Якість та цілісність перемикачів та з’єднаній
 • Діагностика окремих компонентів на предмет пошуку аварійних частин
 • Ефективність роботи перетворювального пристрою
 • Якість заряду та розряду АКБ

Зняття цих параметрів у рамках технічного обслуговування дає можливість визначити стабільність роботи СЕС та необхідність виконання додаткового налаштування. Якщо діагностика покаже невідповідність налаштувань та збої, фахівці можуть дистанційно відрегулювати параметри розподілу електроенергії та оновити ПЗ електростанції.

Що стосується робіт з оперативного ТО та ремонту, в цей список входять:

 • діагностика цілісності дротів та обладнання
 • тестування силових ліній та з’єднань
 • вимір величини опору ізоляції дротів
 • діагностика та відновлення з’єднань контактів
 • вимір величини опору заземлення
 • діагностика якості болтових з’єднань та їх підтяжка
 • прочищення інверторного пристрою від засмічень
 • виконання поточного ремонту
 • складання актів і т.д.

Самий простий спосіб визначення несправностей – візуальний контроль фотоелектричних панелей. Як правило, порушення продуктивності важко визначити без використання спеціального діагностичного обладнання, проте кваліфіковані співробітники можуть виявити дефекти та по незначним ознакам: при гарячих точках, мінімальних ушкоджень.

Типи несправностей та їх наслідки

Дефекти та наслідки для СЕС:

 1. Ослаблення кріпильних елементів та поява корозії. Проблема може визвати механічні неполадки у роботі окремих панелей.
 2. Поломка чи перегрів інверторного обладнання. Порушення режиму вентиляції, як правило, обумовлено засмічення фільтру. Стрибки напруги призводять до зменшення продуктивності.
 3. Збої у роботі панелей. Така несправність призведе до серйозних проблем, у тому числі до зниження потужності системи.
 4. Погане заземлення. Якщо введення напруги на землю порушено, це також позначиться на продуктивності СЕС.
 5. Забруднення панелей або затемнення їх гілками. Призводить до мінімізації інсоляції та зменшенню ККД
 6. Вплив шкідників. Іноді домовласники стикаються з тим, що гризуни та дикі тварини перегризають кабелі, а птахи починають вити гнізда. Це небезпечно та може спричинити пожежу.

Тільки професіонали можуть виконати повноцінне та правильне обслуговування СЕС. Експерти профільованих компаній пропонують бізнес-ідеї корпоративним замовникам та вигідні умови співпраці для постійних клієнтів.

Сервіс

➤ ЗАМОВИТИ СЕРВІСНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ ➤➤➤

 

Обслуговування сонячної станції СОЛЕНСІ

 

Автор: Євгеній Драгула

 

 

Опубліковано в: 21.07.2021 о 11:59

Назад до списку

Запитання - відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.