Новини по темі

Як українці отримують пасивний дохід використовуючи енергію сонця

пассивный доход- пасивний дохід

Як українці отримують пасивний дохід

використовуючи енергію сонця

З розвитком технологій все більш доступним стає обладнання, що дозволяє перетворювати сонячну енергію не тільки в тепло, а і в більш універсальний вид – в електричну енергію.

Використання відновлювальної енергії дозволяє знизити викиди парникових газів та сповільнити кліматичні зміни на планеті. Саме такий підхід до розвитку енергетики став основою національних стратегій багатьох країн, серед яких і Україна. Тож, враховуючи досвід провідних економік світу, в Україні було впроваджено програму стимуляції «зеленої» енергетики шляхом спеціального тарифу на таку генерацію. Це дозволило залучити в дану галузь корпоративний та приватний капітал.

таблица генерации

Уперше, пересічний громадянин може стати повноцінним учасником енергоринку в якості проз’юмера, тобто господарства, що має одночасно і генерацію енергії і її споживання. Якщо за поточний балансовий період (зазвичай місяць) більшою була генерація, то різниця між генерацією і споживанням буде викуплена по так званому «зеленому тарифу». Якщо ж більшим було споживання, то залишок спожитої енергії з мережі потрібно оплатити по звичайному тарифу.

Інвестиція у такі проекти повертається протягом 3,5… 5 років, залежно від обсягу споживання електроенергії домогосподарством та потужністю сонячної електростанції (надалі по тексту – СЕС). З врахуванням, що програма стимулювання по «зеленому» тарифу розрахована до 2030 року, СЕС принесе дохід своєму власнику у 2,5 … 3 рази більший, ніж інвестиція. До того ж, зелений тариф на законодавчому рівні має прив’язку до курсу євро, що захищає інвестиції від девальваційних процесів.

генерация электроэнергии таблица

Запустити СЕС під зелений тариф ви зможете, якщо:

  • У вас є приватне домогосподарство (будинок, чи його частина), що підключено до електромережі та внесені в Державний реєстр прав на нерухоме майно

  • Підведена потужність ел.енергії згідно договору з енергопостачальною компанією є не меншою, ніж потужність встановленого інвертора для генерації енергії від сонячних панелей

Якщо якийсь із вищенаведених пунктів не виконаний, то укладання договору на викуп електричної енергії не відбудеться до усунення недоліків. Тому варто завчасно зробити такі кроки (внесення нерухомості в Реєстр, підвищити потужність вводу ел.енергії чи навіть збудувати невеликий будиночок на вашій порожній земельній ділянці).

Чому це вигідно, як інвестиція?

  1. Вкладення в свою домашню СЕС повертаються за 3,5-4 роки* (дані наведені для СЕС потужністю 30 кВт та з нульовим власним споживанням).
  2. Домашня СЕС не потребує додаткових витрат, оренди чи зарплати для персоналу.
  3. Обладнання має великий гарантійний та експлуатаційний ресурс роботи (20-25 р.)
  4. Легально отримувані доходи на банківську карту

Наводимо приклад розрахунку економічної ефективності СЕС

Як українці отримують пасивний дохід використовуючи енергію сонця СОЛЕНСІ

Пакет документів, які необхідно надати в Обленерго:

1. Паспорт громадянина України (копія)

2. Ідентифікаційний код (копія)

3. Право власності на земельну ділянку (копія)

4. Право власності на будинок (копія)

5. Технічний паспорт на будинок і земельну ділянку (копія)

6. Договір про електропостачання з ОблЕнерго (копія)

7. Банківські реквізити (розрахунковий рахунок в банку, куди в подальшому будуть нараховуватися кошти (копія)

Інші необхідні документи (технічні характеристики, сертифікати на обладнання ,, однолінійну схему) ми надаємо Вам після закінчення монтажу електростанції.

В енергосистему України, станом на липень 2021, підключено вже більше 5655 тис. КВт СЕС.

➤ХОЧУ ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ ЕКСПЕРТА➤➤➤

 

Як українці отримують пасивний дохід використовуючи енергію сонця СОЛЕНСІ

 

Автор: Євгеній Драгула

 

 

 

Опубліковано в: 21.08.2021 о 06:01

Назад до списку

Запитання - відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.