Корисно знати

5 кроків для вибору кондиціонера.

конкондиціонер- кондиционер
5 кроків для вибору кондиціонера. СОЛЕНСІ

Сучасні кондиціонери – це складне, високотехнологічне, енергоефективне обладнання. Саме тому вибір кондиціонера – це дуже важлива подія. Така покупка робиться один раз на багато років. Важливо ОДРАЗУ відповідально підійти до цього питання і купити саме ту модель, яка буде оптимальною для Вашого приміщення і відповідати Вашим вимогам і бажанням.

«Який кондиціонер мені потрібен?… Як і де вибрати?… Інверторний  або не інверторний, і в чому різниця?… Де його змонтувати?… Які функції та режими роботи мені потрібні?…Як зробити, щоб зовнішній вигляд та дизайн кондиціонера не псував інтер’єр приміщення або фасад будинку?…Скільки коштує?…Яка гарантія, і хто надає гаранійні послуги?…Що робити якщо…? і т.д. і т.п.» – на ці, не найскладніші, питання Ви маєте дати відповідь.

Звичайно, маючи час та бажання, Ви зможете вникнути в усі тонкощі кліматичного обладнання та розібратися з цими питаннями за допомогою інтернету, Google, facebook, знайомих, друзів і т.д.

Але краще зробити…

Крок №1- ЗВЕРНЕННЯ ДО ПРОФЕСІОНАЛІВ.

Краще звернутись до фахівців, компаній які не тільки продають кондиціонери, а надають ПОВНИЙ СПЕКТР ПОСЛУГ. І, бажано, щоб ця компанія, знаходилась в Вашому місті, або хоча б районі чи області.   Компанія SOLENSY пропонує комплексні рішення «ПІД КЛЮЧ» – проектування, підбір обладнання, продаж, професійний монтаж, надає гарантію і, саме головне, підтримує гарантійні забов’язання, сервісне обслуговування та ремонт.

І все ж таки Ви можете зробити…

 

 

Крок №2 – ВИЗНАЧИТИ ТИП КОНДИЦІОНЕРА.

Кондиціонери мають свою класифікацію, яка визначає їх можливості та спосіб монтажу. Побутова серія, умовно поділяється на три групи:

5 кроків для вибору кондиціонера. СОЛЕНСІ

Спліт системи – складаються з 2х блоків: зовнішнього і внутрішнього. Найпопулярніший тип побутової серії.

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу ge_product-slider_5-600.jpg

Мульті-спліт системи – складаються з одного зовнішнього блока та декілька внутрішніх (як правило, від 2х до 6ти). Використовуються в тих випадках, коли потрібно кондиціювати декілька приміщень, але не має можливості, або бажання замовника,  розміщати багато зовнішніх блоків на фасаді будинку.

Моноблоки – складаються з 1 блока, в якому знаходиться випаровувач, конденсатор, компресор, словом все те, що і в 2х блоках спліт системи. До них відносяться віконні кондиціонери, мобільні та, у деяких виробників є підлогові. Основний недолік – високий рівень шуму.

5 кроків для вибору кондиціонера. СОЛЕНСІ

Також спліт та мульті-спліт системи поділяються на декілька підгруп по типу та способу монтажу внутрішніх блоків.

5 кроків для вибору кондиціонера. СОЛЕНСІ

Настінні спліт системи – найпоширеніший тип побутової серії. Складаються з 2х блоків – 1го зовнішнього і 1го внутрішнього. Монтуються на стіни. Бажано в процесі ремонту в приміщенні, або після його завершення.

 

5 кроків для вибору кондиціонера. СОЛЕНСІ

Касетні спліт системи – користуються популярністю в приміщеннях квадратної форми і підвісною стелею (глибина монтажу касети від 23 до 40см, в залежності від моделі). Вони теж складаються з 2х блоків – зовнішнього і внутрішнього. Їх головна особливість – це непомітність в приміщенні та хороший круговий обдув. Монтаж проводиться в процесі ремонту приміщення.

 

5 кроків для вибору кондиціонера. СОЛЕНСІ

Підлогові спліт системи – монтуються, як правило, в області вікон (зазвичай під ним), але не обов’язково, та в приміщеннях мансардного типу. Такий вид кондиціонерів монтується тільки після завершення ремонтних робіт.

 

 

5 кроків для вибору кондиціонера. СОЛЕНСІ

Канальні спліт системи – використовуються в тих випадках, коли потрібно кондиціювати декілька приміщень, але не має можливості, або бажання замовника,  розміщати багато внутрішніх блоків в кожній кімнаті. Складається з 1го зовнішнього блока, 1го внутрішнього (скритого монтажу) та повітряних каналів, розведених в кожну кімнату.

 

5 кроків для вибору кондиціонера. СОЛЕНСІ

Спліт системи колонного типу – використовуються, як правило, в великих приміщеннях комерційного призначення, де не має можливості розмістити блоки іншого типу.

 

 

Крок №3 – ВИЗНАЧИТИ НЕОБХІДНУ ПОТУЖНІСТЬ КОНДИЦІОНЕРА.

Розрахунок потужності кондиціонера – це один з головних моментів. Підібрати кондиціонер не так просто, як здається на перший погляд, тут потрібен комплексний підхід. Для цього варто знати деякі параметри та теоретичні моменти. Такі як теплопритоки від людей та електрообладнання в приміщенні, від сонця через вікна, іноді тепловтрати приміщення, якщо ви бажаєте використовувани кондиціонер в режимі обігріву взимку і т.ін.

Потужність більшості сучасних моделей побутової серії коливається від 2 до 6,5 кВт (або від 7 до 24 BTU). Кондиціонери з більшою потужністю, це вже напівпромислова та промислова серія для комерційних об’єктів.

Вибір потужності кондиціонера повинен ґрунтуватися на співвідношенні 1-1,5 кВт на 10 кв.м. приміщення, при висоті стелі до 2,5м.

Збільшена (з запасом) потужність та не правильне розташування кондиціонера призведе до збільшення рахунків за електроенергію та дискомфорт. Купивши кондиціонер меньшої потужності – ви, як мінімум, не отримаєте бажаного комфорту, та знов таки, будете переплачувати за електроенергію.

5 кроків для вибору кондиціонера. СОЛЕНСІ
Якщо вирішив “заощадити”…
5 кроків для вибору кондиціонера. СОЛЕНСІ
…або, взяв “з запасом”…

Тому, щоб вибір кондиціонера не розчарував Вас, варто звернутися до фахівців нашої компанії і замовити консультацію.

Для спрощеного підбору кондиціонера Вам допоможе таблиця *

Маркування кондиціонера Рекомендована площа приміщення, м.кв. Потужність охолодження/обігріву, кВт/год
07(20) до 15-20 2-2,2
09(25) до 25 2,5-2,8
12(35) до 35 3,4-3,6
18(50) до 50 5,0-6,0
24(60) до 70 6,5-7,4
*Для приміщень із стандартними стелями (до 2,5 м), середньої освітленості (1 вікно) і слабких додаткових теплопритоків.

Крок №4 – ВИБІР З ТОЧКИ ЗОРУ ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕКОНОМІЇ.

Важливе питання при виборі кондиціонера – ЦІНА.  За що Ви готові заплатити?

Заощадити на покупці одноразово та систематично переплачувати за спожиту електроенергію, не отримуючи, при цьому, бажаного комфорту?

Або не вмикати кондиціонер – для “економії”.

Рішення про те, який кондиціонер купити, повинно прийматися в залежності від комплексу питань:

 1. Інверторний або стандатрний (без інвертора) кондиціонер.

Інверторний – економніше при експлуатації на 30-35% в порівнянні зі стандартним, ПЛЮС більш тривалий ресурс роботи, ПЛЮС можливий обігрів при більш низьких температурах (від  -10°С), ПЛЮС швидше виходить на необхідну температуру, ПЛЮС нижче рівень шуму (від 15 дБ(А)) і т.ін.

Читати Що краще, inverter або on/off?

2. Наскільки актуальний обігрів приміщення, і якщо актуальний, то при яких температурах, тільки в міжсезоння (від 0…. до -5°С) або і при більш низьких температурах в опалювальний період (до  -15, 20, або навіть 25-30°С);

3. Який клас енергоефективності – А, А +, А ++, А +++; та коефиціент енергоефективності SEER та SCOP.

Читати Що таке енергоефективність?

Крок №4 – ЯКІ ФУНКЦІЇ ВАМ НЕОБХІДНІ, А ВІД ЯКИХ МОЖНО ВІДМОВИТИСЬ

Чим сучасніше модель, тим більше в ній корисних та зручних функцій і режимів роботи. До основних режимів роботи і функцій відносяться:

• охолодження;

• нагрів;

• вентиляція (рециркуляція) без припливу свіжого повітря;

• автоматичне перемикання програми в залежності від перепаду температури в приміщенні.

Додаткові функції:

 • наявність іонізатора – для насичення повітря корисними елементами;
 • додаткова система фільтрації – підібрати кондиціонер буде набагато простіше, якщо знати про цю функцію;
 • Наявність датчиків: присутності людей і їх інтенсивності, сонячної освітленості приміщення, додатковий датчик температури в пульті дистанційного керування (функція I Feel) та інших.
 • Можливість подачі і фільтрації свіжого повітря з вулиці;
 • Можливість контролю рівня СО2 (вуглекислого газу) і видалення його з приміщення;
 • Режим «Комфортного сну»
 • Режим економії електроенергії, самоочистки, самодіагностики.
 • Наявність Wi-Fi.
 • Режим «Чергове (технічне) опалення» – важлива функція, яка запобігає промерзанню стін за замерзанню води в системі опалення та водопроводі взимку.
 • Знижений рівень шуму. Я вважаю цей показник одним з найголовніших. Хоча, як правило, замовники зважають увагу на цей параметр тількі тоді, коли шум кондиціонера не дає їм спати або просто заважає.
 • Та багато інших.

ПРИЙМАЙТЕ ВЗВАЖЕНІ РІШЕННЯ та НАСОЛОДЖУЙТЕСЬ КОМФОРТОМ!

5 кроків для вибору кондиціонера. СОЛЕНСІ

 

Ми пропонуємо КОМПЛЕКСНІ РІШЕННЯ «ПІД КЛЮЧ»

консультація, підбір обладнання, монтаж, сервісне та гарантійне обслуговування

ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОГО КЛІМАТИЧНОГО ОБЛАДНАННЯ.

Наша мета – Ваш комфорт та енергонезалежність.

 

5 кроків для вибору кондиціонера. СОЛЕНСІ

 

Автор: Євгеній Драгула

 

 

 

Опубліковано в: 08.05.2020 о 11:20

Назад до списку

Запитання - відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.