Корисно знати

Що краще: звичайний (on/off) кондиціонер чи інверторний?

інверторний

Звичайний (on/off) кондиціонер чи інверторний

Головним завданням цієї статті є пояснення відмінності кондиціонерів з точки зору споживача, без незрозумілих технічних термінів.

Інтернет пошук переповнений описами принципу роботи того чи іншого інвертора/кондиціонера словами фізика, інженера, електрика та ін.

Але як воно буде впливати на Ваш комфорт, зручність або навіть, на рахунки за оплату електроенергії – все це ми розберемо в цій статті..

Що краще: звичайний (on/off) кондиціонер чи інверторний? СОЛЕНСІКомпресор – це серце будь-якого кондиціонера, саме він відповідає за рух холодоагенту по магістралях. У разі поломки компресора кондиціонер автоматично стає простим настінним вентилятором великого розміру.

З самого початку усі компресори, без винятку, працювали по одному і тому ж принципу – включився → попрацював → відключився. Однак, все суттєво змінилося з появою інверторних компресорів.

 

Принцип роботи звичайного, on/off кондиціонера

Що краще: звичайний (on/off) кондиціонер чи інверторний? СОЛЕНСІ

 
 • увімкнувся.
 • У внутрішньому блоці кондиціонера спрацьовує датчик, що вимірює актуальну температуру приміщення, і порівнює її із температурою заданою користувачем.
 • Якщо температура повітря в приміщенні не відповідає бажаній, то, в такому випадку, запускається компресор.
 • Компресор працює на повній потужності з максимальним навантаженням, з метою максимально швидкого охолодження приміщення (до досягнення заданої користувачем температури).
 • Датчик у внутрішньому блоці з певною періодичністю порівнює температуру.
 • Як тільки бажана температура досягнута, компресор відключається.
 • Датчик у внутрішньому блоці, продовжує, з певною періодичністю, порівнювати температуру повітря в приміщенні з тією, що була задана.
 • Як тільки температура повітря підніметься на кілька градусів вище від заданої – компресор знову запускається на максимальну потужність.
 • Ну, а далі весь цикл повторюється по колу: увімкнувся – попрацював – відключився.

Недоліки роботи on/off кондиціонера

Перш за все, це постійні запуски і зупинки (старт-стопи) компресора, які тягнуть за собою підвищені навантаження на електромережу і, на сам кондиціонер. Компресор завжди працює на повній потужності, що, безумовно, приводить до зростання споживання електроенергії. Через такий принцип роботи, кондиціонер періодично повинен «відпочивати», тому виробником закладено працювати не більше 30 відсотків часу на весь день.

Крім усього іншого, коли запускається компресор, внутрішній блок починає, несподівано для власника, дути холодним повітрям, створюючи ефект сильного протягу, що, безумовно, викликає дискомфорт. Суттєво це відчувається в невеликих приміщеннях.

І, не маловажний параметр – рівень шуму внутрішнього блоку – звичайні кондиціонери більш галасливі.

Принцип роботи інверторного кондиціонера

Що краще: звичайний (on/off) кондиціонер чи інверторний? СОЛЕНСІ
 • Кондиціонер увімкнувся.
 • У внутрішньому блоці кондиціонера спрацьовує датчик, що вимірює актуальну температуру приміщення, і порівнює її із заданою користувачем температурою.
 • Якщо температура повітря в приміщенні не відповідає бажаній, то, в такому випадку, запускається компресор.
 • Компресор працює на повній потужності з максимальним навантаженням, з метою максимально швидкого охолодження приміщення до заданої користувачем температури.
 • Датчик у внутрішньому блоці з певною періодичністю порівнює температуру.
 • Як тільки бажана температура досягнута, компресор не відключається, а знижує потужність.
 • Датчик у внутрішньому блоці постійно перевіряє температуру повітря в приміщенні і автоматично підлаштовує потужність компресора, щоб підтримувати температуру на потрібному рівні.
 • Інверторний компресор працює на 5-90% всієї своєї потужності (все залежить від температурних умов).

Інверторний кондиціонер – Переваги роботи 

 Перш за все, знижується навантаження на електромережу і сам компресор. Крім цього інвертор розрахований на безперервну роботу, 24 години на добу. Такому кондиціонеру не потрібно заново охолоджувати повітря, оскільки регулярно видуває рівно стільки холодного повітря, скільки потрібно для підтримки бажаної температури. У підсумку, значно знижуються витрати електрики, відсутні протяги, рівень шуму невисокий, а потужність і надійність системи підвищується в кілька разів. Також, діапазон роботи кондиціонера з інверторним компресором (на обігрів) до -15 ° С, іноді навіть -30 ° С, в той час, коли звичайний кондиціонер обмежений -5 ° С.

Виникає питання, чому і далі виробляють звичайні, не інверторні кондиціонери, коли можна повністю перейти на інверторні компресори?

Причин декілька. Безумовно, інвертор за всіма параметрами перевершує звичайний кондиціонер, проте його вартість на 30-40% вище звичайного аналога і він більш чутливий до перепадів напруги. Крім цього, є випадки, коли використання дорогого інвертора просто не має сенсу, наприклад, при кондиціонуванні технічних приміщень: холодильні або морозильні камери, серверні або інші телекомунікаційні приміщення. У таких місцях мало кого хвилює рівень шуму або наявність протягів.

Що краще: звичайний (on/off) кондиціонер чи інверторний? СОЛЕНСІ

Чи всі інверторні кондиціонери однакові?

Звичайно ж ні. Адже всі переваги інвертора пов’язані з його гнучким регулюванням завантаження компресора. Тому, все залежить від діапазону, чим він ширший, тим інвертор продуктивніший, економніший, тихіший тощо. Показники японських компресорів знаходяться в діапазоні 25-80% завантаження компресора. А в останні декілька років стали активно з’являтися так звані Супер Інвертори (Super Inverter) в яких принцип роботи компресора вдосконалений, завдяки чому доступне більш точне регулювання роботи в діапазоні 5-90% від завантаження компресора.

Також, на ринку кондиціонерів присутні і більш дешеві інвертори китайського виробництва. Однак, діапазон завантаження таких інверторів вузький, часто це від 40% до 70%. Такий крок регулювання виключає більшість переваг. Наприклад, економія електроенергії стає неможливою, та й рівень шуму значно вищий, в порівнянні з японськими кондиціонерами. Використання таких інверторів виправдовується хіба що в тому випадку, коли необхідне безперервне кондиціонування приміщення протягом доби, а комфорт не відіграє особливої ролі.

Підсумок: На чому зупинити вибір?

Якщо потрібен максимальний комфорт, енергоефективність та економія при експлуатації, то вибір однозначний – інверторний кондиціонер.

Якщо ж Ви бажаєте отримати максимально доступне і невибагливе охолодження, то варто звернути увагу на звичайні, не інверторні (on/off) кондиціонери.

Коротко про кондиціонери

➤НАШ YOUTUBE➤➤➤

 

Що краще: звичайний (on/off) кондиціонер чи інверторний? СОЛЕНСІ

 

Автор: Євгеній Драгула

 

 

Опубліковано в: 30.04.2020 о 13:45

Назад до списку

Запитання - відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.