Сонячна інсоляція в Україні
Сонячна інсоляція – це кількість сонячної радіації, що поступає на 1 м2 поверхні, що знаходиться перпендикулярно до сонячних променів за один світловий день.
Сонячна інсоляція, яка надходить на поверхню змінюється і залежить від висоти сонця, хмарності та інших природних явищ, кута падіння сонячних променів (ранок, полудень, вечір). У зв’язку з такими відмінностями зручніше користуватися усередненими показниками в залежності від пори року і місця розташування. Сумарна сонячна інсоляція дає можливість розрахувати, яку кількість сонячної радіації (кВт * год / м2 * день) отримає сонячна електростанція в той чи інший місяць року.
Дані про сонячну інсоляцію по регіонах дозволяють оцінити продуктивність СЕС. Для кожного міста України вона різна і залежить від регіону та пори року. На карті позначено кількість сонячної енергії яке падає сумарно за рік на горизонтальну поверхню площею 1 м2. Поверхня має нахил в сторону екватора під кутом який дорівнює географічній широті місця проведення виміру. Цифра в кожній області на карті має на увазі вимір інсоляції у відповідному обласному центрі.
Сонячна інсоляція важлива для будь-якої сонячної електростанції, як для автономної, так і для мережевої, так як саме від неї залежить вироблення всіх встановлених сонячних батарей і ефективна робота всього комплексу обладнання СЕС і їх окупність.
➤ХОЧУ ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ ЕКСПЕРТА➤➤➤
Автор: Євгеній Драгула
Опубліковано в: 21.08.2021 о 08:22