5 кроків, які допоможуть платити менше за обігрів будинку
Як відомо к курсу шкільної фізики, тепло перетікає від більш нагрітої частини середовища до менш нагрітої. І чим вища різниця цих температур, тим вища швидкість перетікання. А ще така швидкість перетікання залежить від провідності середовища, через яке відбувається таке перетікання. Наприклад, через метал тепло (чи холод) передається швидше, аніж через цегляну стінку. Звичайно ж – це очевидні речі, але вони лежать в основі наших правильних дій по зменшенню тепловтрат житла та підвищенні його енергоефективності.
Крок 1 – утеплити поверхні, через які здійснюється тепловтрата. Тобто, наше завдання створити на шляху витікання тепла бар’єр, що знизить швидкість тепловтрат. Такими поверхнями в першу чергу є поверхні стін, підлоги та горище. Також великі втрати теплової енергії відбуваються через віконні та дверні конструкції. Звичайно ж ізолювати дім так, щоб повністю припинити витік тепла не вдасться, але привести значення теплового опору вищезазначених поверхонь до нормативних або кращих значень – варто.
Крок 2 – знизити температуру всередині приміщення. Цей крок дозволить знизити різницю температур між внутрішньобудинковою та температурою повітря назовні, а отже знизить потужність системи опалення для підтримки тої ж таки температури. Найкращим технічним рішенням для зниження температури в приміщенні, буде організація системи опалення через теплі підлоги.
Крок 3 – прибрати можливість прямого витікання повітря, тобто інфільтрації. Пряме витікання теплого повітря через щілини чи систему вентиляції призводить до значно більших втрат тепла, аніж через стіни чи скло вікон. Але тоді постає питання організації повітрообміну, адже як вказує практика, тоді починаються проблеми із «запотіванням» стін та вікон. Причиною такого запотівання є підвищення вологості та осідання її на холодних поверхнях стекол або неутеплених віконних відкосів. Вирішувати питання такого запотівання варто організувавши правильну систему вентиляції та утепливши дверні та віконні відкоси.
Крок 4 – організація правильної системи вентиляції з рекуперацією тепла. Такий крок дозволяє вирішити кілька завдань одночасно: ви отримуєте гарантований повітрообмін (не менше допустимого санітарними нормами рівня), уникаєте несанкціонованого витікання тепла і знижуєте рівень вологи та шкідливих газів, наприклад СО2. Продуктивність вентиляційної системи розраховується з норми повітрообміну відповідного типу приміщення. Забираючи повітря з приміщень спільного користування (коридорів, вбиралень) система викидує його назовні пропускаючи через теплообмінник, у якому відбувається передача тепла свіжому повітрю, що втягується із двору і подає його в кімнати. Додатково така система може оснащуватись таймерами, датчиками СО2 та фільтрами.
Крок 5 – знижаємо вартість отримуваного тепла. Варіантів зниження такої вартості небагато але кілька ми наведемо. Для систем опалення з використанням теплих підлог гарним рішенням буде встановлення теплового насосу. Правильний підбір такого обладнання на етапі проектування будинку дасть хороший економічний ефект та суттєву економію.
А ще крутим рішенням буде встановлення системи, що використовує енергію сонця. Такі системи дозволяють використовувати геліотепло для нагріву води або для вироблення електроенергії. Скажемо одразу, що у наших широтах опалюватись виключно сонячною енергією напряму майже неможливо, адже взимку її буде явно недостатньо. Тому її треба буде запасти ще з літа. Найкращим акумулятором буде ваш банківський рахунок, на який будуть поступати гроші за продану електроенергію від встановленої сонячної електростанції під зелений тариф. Тобто, ваша СЕС весною та влітку у період значної генерації продає надлишок у мережу за «зеленим тарифом», а восени та взимку ви ці кошти використовуєте на оплату газу, електроенергії чи їдете відпочивати в теплі країни.
SOLENSY – 5 кроків для енергоефективних рішень для дому та бізнесу.
➤ХОЧУ ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ ЕКСПЕРТА➤➤
Автор: Євгеній Драгула
Опубліковано в: 27.08.2021 о 10:14