Корисно знати

Чим відрізняється КОНДИЦІОНЕР з режимом обігріву від ТЕПЛОВОГО НАСОСА?

теплового насоса-ТЕПЛОВОГО НАСОСА

Якщо строго слідувати термінології, то будь-який кондиціонер в режимі роботи на тепло можно називати тепловим насосом. Але в зв’язку з тим, що з’явилися спеціальні моделі, розраховані на опалення приміщень, щоб уникнути плутанини в термінології, залишимо слово кондиціонер для звичайних моделей, а тепловими насосами назвемо кондиціонери, які спочатку спроектовані для охолодження і в першу чергу обігріву приміщень.

Трохи технічної інформації.

Всі технічні характеристики кондиціонерів, які Ви бачите в каталогах і на сайтах,  визначені при певних умовах тестування обладнання: зовнішньої температури і вологості повітря на вулиці і в приміщенні. Практично кожний великий виробник має свої тестувальні центри, лабораторії і т.ін. Умови тестування обладнання визначені в спеціальних нормативних актах технічного, економічного і правового характеру.

А ось, підтвердженням заявлених виробником технічних характеристик обладнання, є сертифікат ЄВРОВЕНТ ( EUROVENT)  незалежної Європейської промислової асоціації з клімату в приміщеннях (HVAC), технологічного охолодження і технологіям холодного ланцюга для харчових продуктів.

Що відбувається при роботі кондиціонера на обігрів?

Наприклад, потужність обігріву кондиціонера вказана при температурі зовнішнього повітря +7°С . При відхиленні від цих параметрів, продуктивність обладнання знижується. У класичних моделей кондиціонерів вона зазвичай знаходиться в більш-менш прийнятних параметрах (70-80% від паспортних значень),  до -8°С на вулиці. Далі ефективність обігріву різко йде вниз, і при -20°С …-25°С на вулиці, кількість тепла, що отримується від кондиціонера майже дорівнює електричної потужності компресора.

Наприклад, при потужності звичайного компресора 2,5 кВт (9000 BTU, або 9ка), при -15°С …-25°С на вулиці, кондиціонер буде споживати близько 1,8…2,0 кВт електроенергії і видавати 2,0…2,5 кВт тепла.

Звичайний електронагрівальний прилад, тепловентилятор, масляний обігрівач, електроконвектор або керамічний обігрівач, при потужності, напрклад 1 кВт, буде споживати 1 кВт/год електоенергії і видавати тойже 1 кВт тепла.

Також при низьких температурах, масло в компресорі стає менш в’язким (загустіває) , що загрожує виходом з ладу компресора при запуску та значним зниженням його ресурсу роботи.

Кондиціонеру важко відібрати тепло з повітря при низьких температурах, фреон в зовнішньому блоці не встигає випаруватися і в рідкому вигляді знову ж потрапляє в компресор, що загрожує гідроударом. Та й сам холодильний контур, всі трубопроводи, теплообмінні поверхні і дроселі розраховані в першу чергу на роботу в режимі охолодження.

У зв’язку з цим, у більшості моделей в інструкції по експлуатації мінімальна температура вуличного повітря в режимі обігріву вказана як -8°С. У деяких виробників вона знижена до -15°С.

На жаль все це лише гарантія того, що кондиціонер просто не вийде з ладу при таких температурах. Зазвичай в них залито масло з меншою в’язкістю і встановлено його підігрів. Продуктивність системи все одно коливається значно нижче 70% від паспортних даних.

Звичайно, можна встановити на кондиціонер додаткове навісне обладнання, яке розширить його температурний діапазон роботи. Воно дозволить йому не вийти з ладу при екстремальних вуличних температурах, а втрата продуктивності залишиться на колишньому рівні.

Основні відмінності теплових насосів від кондиціонерів.

Чим відрізняється КОНДИЦІОНЕР з режимом обігріву від ТЕПЛОВОГО НАСОСА? СОЛЕНСІ
  1. Збільшений до 2-х і навіть 3-х рядів (в залежності від моделі) теплообмінник зовнішнього блоку, що дозволяє сильно збільшити його поверхню і в рази ефективніше відбирати тепло у зовнішнього середовища.
  2. Більш продуктивний вентилятор зовнішнього блоку для роботи зі збільшеним теплообмінником і ефективної теплопередачі.
  3. Посилений підігрів картера компресора для запуску при низьких температурах.
  4. Компресор з двоступінчастим стисненням фреону для збільшення ККД системи.
  5. Підігрів піддону зовнішнього блоку для запобігання намерзанню конденсата і виходу з ладу вентилятора та теплообмінника зовнішнього блоку.
  6. Перепуск частини стисненого холодоагенту на всмоктування для підтримки постійної температури при опаленні.
  7. Більш ефективний алгоритм розморожування обладнання. Не по часу, а по реальному обмерзанню теплообмінника зовнішнього блоку. Це дозволяє зменшити простої та збільшити ефективність системи.
  8. Точне регулювання подачі фреону в теплообмінник електронно-регулюючим вентилем в залежності від погодних умов замість єдиної стандартної настройки в кондиціонерах.

Висновок.

Саме тому звичайний інверторний кондиціонер працює до -15°С, а тепловий насос «повітря-повітря» до – 20°С, – 25°С та навіть до рекордних – 30°С.

А на аргумент «В нас немає таких морозів», просто порівняйте показники енергоефективності EER та COP (або SEER та SCOP), продуктивності та споживання звичайного інверторного кондиціонера, який працює до -15°С та теплового насоса.

Але про це в іншій статті.

Що краще: звичайний (on/off) кондиціонер чи інверторний?

➤НАШ YOUTUBE➤➤➤

 

Чим відрізняється КОНДИЦІОНЕР з режимом обігріву від ТЕПЛОВОГО НАСОСА? СОЛЕНСІ

 

Автор: Євгеній Драгула

 

 

Опубліковано в: 02.05.2020 о 11:26

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *